photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۲_۱۷-۳۷-۵۳

اخذ دکتری افتخاری از دانشکده هنر پاریس توسط رضا مقدم

photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۲_۱۷-۳۷-۵۳

اخذ دکتری افتخاری از دانشکده هنر پاریس/فرانسه و دریافت شهروندی افتخاری پاریس از شهردار پاریس در حضور رئیس جمهور دولت فرانسه

انجمن خوشنویسان تبریز با آرزوی سربلندی و سلامتی این موفقیت بزرگ را به آقای دکتر رضا مقدم و جامعه هنری کشورمان بخصوص خانواده خوشنویسی تبریز، تبریک و تهنیت عرض می نماید.

kalechahi-web

(( نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمند گرامی استاد یوسف کله جاهی همزمان با روز جهانی حافظ ))

kalechahi-web

زمان : پنجشنبه ۲۰ مهرماه ۹۶ساعت ۴ الی ۸ شب

مکان: خیابان خردمند جنوبی، نرسیده به کریم خان، ساختمان افسر، پلاک ۷۰ طبقه اول، نگارخانه یاسمین

حافظانه ها ، حاصل هفت ماه تلاش مشقت بار توام با شیدایی است که برای روز جهانی حافظ تدارک دیده ام.

سی اثر و سی تک مصراع، سی اثری که برای اولین بار بصورت مرصع ارائه میشود برای تشنگان وادی هنر.

دراین هفت ماه صدها بار دیوان آن پیرخرابات را ورق زدم تا تک مصرعی بیابم که هم مفهوم وپیامش در همان نیم بیت نمایان باشد و هم ازلحاظ ترکیب و فضاسازی ، آنچه میخواهم میسر.
شاکرم ایزد منان را که آنچه میخواستم بدست آوردم . دراین پروژه هفت ماهه رفیقانی زلالتراز هر رودی، همراهم بودند. جناب استاد مجید ارفعی، در ارائه طراحی و اجرای تذهیب های سحرانگیزش و جناب استادکریم زینتی در طراحی و اجرای بی نظیرِ پوسترِ نمایشگاه.

یکسان بودن ابعاد آثار، قابها و پاسپارتوی قطعات، تک مصراع بودن اشعار انتخاب شده ازدیوان خواجه شیراز، قطعه بندی متفاوت و صفحه آرایی بدیع درقطعه بندی، طراحی جدید در نقش تذهیب، و استفاده از سنگهای زینتی برای اولین بار در قطعات خوشنویسی از ویژگیهای این پروژه هفت ماهه میباشد.

آنچه در توانم بود، و وسع دانش محدودم رخصت داد، درطبق اخلاص گذاشتم برای قاطبه هنرمندان قدرشناس و نکته سنج کشورِ هنرمندپرور
تاچه قبول افتد و درنظرآید

خاکپای مردم عزیز ایرانِ هنرپرور

یوسف کله جاهی

photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۷_۰۸-۵۴-۴۲

دهمین سوگواره تجسمی ۷۲بغض بوم

به گزارش ایرنا، مجموعه فرهنگی – هنری سینما قدس تبریز امروز پنجشنبه میزبان جمعی از هنرمندان رشته های گوناگون هنری بود که به بهانه ‘دهمین سوگواره تجسمی ۷۲ بغض بوم’ به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی، گردهم آمده بودند تا پیام واقعه عاشورا را با بهره گیری از زبان هنر به عنوان زبان جهانی به مردم کشورمان و فراتر از مرزها منتقل کنند.
قدم بر سالن که می گذاری هنرمندان نقاش، خوشنویس، تصویرگر و مجسمه سازی را می بینی که در حرکتی فرهنگی – معنوی از داخل و خارج کشور در فضایی صمیمی و غوطه در افکار خود، قلم بر بوم نقاشی و صفحات خوشنویسی می کشند تا صحنه ای از واقعه عاشورا، عکسی از شهدا و مدافع حرم، گزیده شعری از ارزش شهادت و مبارزه با ظلم و ستم و مجسمه ای از شهید محسن حججی را بر قامت هنر خلق کنند.
در گوشه ای از سالن، مجسمه سازی فارغ از هرگونه توجه به پیرامونش، با دستان و لباس هایی آغشته به گل رس تکه ای از سر بی جان تندیس شهید حججی را به هم می فشارد تا جسم بی جان این شهید مدافع حرم بی سر نماند.
به سوی دیگر سالن که می روم؛ اساتید خوشنویسی انجمن خوشنویسان تبریز را می بینم که در کنار هنرجویان خود مشغول نوشتن اشعار و کشیدن قلم نی آغشته به مرکب سیاه، که نمادی از سیاه رویی دشمنان امام حسین (ع) است، بر صفحه سفید رنگی که تداعی کننده روسفیدی اباعبدالله الحسین(ع) در انجام فریضه الهی و قیام علیه یزیدیان است، می کشند.
استاد خوشنویسی و رئیس انجمن خوشنویسان تبریز می گوید: ۶۰ خوشنویس برای شرکت در این سوگواره ثبت نام کرده اند تا از این راه ارادت خود را به امام حسین(ع) و ائمه اطهار(ع) نشان دهند.
یونس نصیری با بیان اینکه هم اکنون ۳۰۰ هنرمند عضو انجمن خوشنویسان تبریز هستند، یادآور می شود: پیامی که از طریق هنر و خوشنویسی بیان شود، هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ معنا و مفهوم برای مردم لذت بخش بوده و بهتر می تواند در رشد فکری و رسیدن به کمال انسان نقش ایفا کند.
استاد و پیشکسوت خوشنویسی و مسئول بخش آموزش انجمن خوشنویسان تبریز نیز می گوید: هر کاری که برای بیان اهداف قیام امام حسین (ع) و واقعه عاشورا انجام شود، ارزشمند است و هنرمندان نیز با شرکت در این سوگواره می خواهند نقش خود را در اشاعه فرهنگ حسینی در جامعه ایفا کنند.
کاظم کاظمی که از سال ۱۳۶۷ به صورت هنرجو و سپس به صورت رسمی وارد عرصه خوشنویسی و آموزش در این حوزه شده و دارای مدرک فوق ممتاز خوشنویسی است، اضافه می کند: خوشنویسی، اسلامی ترین شکل هنر بوده و بهترین وسیله انتقال مفاهیم معنوی و اهداف قیام عاشورا به مردم است و به علت زیبایی خاص و جذابیت در نگارش آن برای مردم لذتبخش است.
سرت را به هر سو که می چرخانی، تصویر و نمادی از صحنه عاشورا، ایثار شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و پیامی از آزادگی و مبارزه در برابر ظلم و ستم را در سالن سینما قدس تبریز می بینی.
فرمانده سپاه عاشورا نیز در بازدید از ‘سوگواره هنرهای تجسمی ۷۲ بغض بوم’، با قدردانی از فعالیت های حوزه‌ هنری آذربایجان‌شرقی در برگزاری چنین برنامه هایی می گوید: ما از تحرک حوزه هنری استقبال می‌کنیم و در عمل حاضر به ارتباط بیشتر و تداوم تعامل تا بازدهی کامل هستیم.
سردار غلام‌عسگر کریمیان با بیان اینکه دوران هشت سال جنگ تحمیلی نیز عاشورا و کربلای ایران اسلامی بود، اضافه می کند: عامل به وجود آمدن کربلای ایران، عاشورای حسینی بود و هر پیامی که از زبان هنر جاری شود، ماندگار است و چه بهتر که آن پیام برگرفته از نهضت عاشورا باشد.
وی اظهار می کند: هنرمندان می توانند بیشترین نقش را در بیان مفاهیم دینی، عرفانی و اعتقادی ایفا کنند و با بهره گیری از ابزار هنری اثرگذاری بیشتری در این عرصه داشته باشند.
سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی نیز از ثبت نام حدود ۱۲۰ هنرمند در رشته های مختلف در سوگواره هنرهای تجسمی ‘ ۷۲ بغض بوم ‘ استان خبر می دهد و می گوید: در این سوگواره که از ساعت ۱۰ صبح امروز تا اذان مغرب برگزار می شود هنرمندان نقاش، تصویر ساز، مجسمه ساز و خوشنویس شرکت کرده اند.
جواد کریم نژاد، هدف از برگزاری این سوگواره را بسترسازی برای تولید آثار هنری با مفاهیم عاشورایی و سوق دادن هنرمندان به خلق آثار مفهومی و معنوی برای تبیین پیام عاشورا به مردم و علاقه مندان به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین (ع) اعلام کرد.
گزارش از: پرویز بابائی

photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۳۲ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۳۳ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۳۵ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۳۶ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۳۹ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۴۰ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۴۴ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۴۶ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۴۷ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۴۹ (2) photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۴۹ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۱ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۲ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۴ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۵ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۶ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۷ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۸ (2) photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۸ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۸_۲۲-۵۸-۵۹ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۱۱ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۱۵ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۱۷ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۲۰ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۲۳ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۲۶ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۲۸ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۳۲ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۳۵ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۳۸ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۴۰ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۴۳ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۴۶ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۴۹ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۵۱ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۰۶-۵۳ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۲۱-۳۸ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۲۱-۴۵ photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۹_۰۲-۲۱-۵۲

کتابت شهریار

به بهانه روز ملی شعر و ادب فارسی کارگاه خوشنویسی در تبریز برگزار شد

به بهانه روز ملی شعر و ادب فارسی کارگاه خوشنویسی با حضور ٨٠ نفر از اساتید و هنرمندان خوشنویسی،در مقبره الشعرای تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ، در حاشیه برگزاری آیین گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی و یاد و نام استاد شهریار ،مقبره الشعرای تبریز میزبان برگزاری  کارگاه خوشنویسی شد.

یونس نصیری رئیس انجمن خوشنویسان ،شعبه تبریز در این باره گفت: این کارگاه به مناسبت روز ملی شعر و ادب و با حضور ٨٠ نفر از اساتید خوشنویسی با درجه های هنری فوق ممتاز ، ممتاز و مدرسان و اعضای انجمن خوشنویسی در محوطه باز مقبره الشعرای تبریز برگزار شد.

نصیری خاطر نشان کرد ،خوشنویسان حاضر در این کارگاه به صورت بداهه برای هنرنمایی خطی خود از شعرهای گرانقدر و مردمی استاد شهریار استفاده کردند.

کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار کتابت شهریار

115727

گزارش و تصاویر مربوط به همایش خوشنویسی کتابت کلام وحی

در حاشیه نمایشگاه قرآن تبریز صورت گرفت؛

کتابت قرآن کریم توسط جمعی از خوشنویسان تبریزی

همزمان با بیست و نهمین روز ماه مبارک رمضان در حاشیه نمایشگاه قرآن و عترت تبریز توسط جمعی از اساتید انجمن خوشنویسی تبریز قرآن کریم کتابت شد.

در این مراسم معنوی محمدعلی کینژاد، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز، محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی محرمی معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی حضور داشتند و از نزدیک با هنرمندان و خوشنویسان شرکت کننده در این کتابت به گفت وگو پرداختند.

محمدعلی کی نژاد، رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز در این مراسم گفت: کاری که این هنرمندان انجام می‌دهند بسیار کار شایسته‌ای است و ما آمادگی داریم تا هر از چندگاهی میزبان خوشنویسان در دانشگاه هنر اسلامی باشیم تا این کارها تکرار شود.

یونس نصیری، رئیس انجمن خوشنویسی بسیج هنرمندان و رئیس انجمن خوشنویسان تبریز نیز در حاشیه کتابت قران گفت: خوشنویسی هنری متعالی و مبتنی بر ارزش‌های معنوی و دینی است و هنرمندان خوشنویس در این محفل نورانی، با تأسی از آموزه‌های دینی و مذهبی به خلق آثار هنری ماندگار در رابطه با قرآن کریم پرداختند.
وی، اظهار کرد: در این همایش ۱۲۰ نفر از خوشنویسان فوق ممتاز، ممتاز و اساتید خوشنویسی تبریز حضور داشتند که قرآن را کتابت کردند.
نصیری افزود: در ماه مبارک رمضان امسال این دومین همایش کتابت قرآن بود که در تبریز انجام شد و اولین همایش نیز در شب‌های لیالی قدر با همکاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز برگزار شد.
رئیس انجمن خوشنویسی تبریز، با بیان اینکه تبریز زادگاه خط نستعلیق در کشور به شمار می‌رود گفت: لازم است در این شهر فعالیت‌های چشمگیری برای شناساندن این خط صورت گیرد.
وی از مسئولین استان خواست تا خوشنویسان تبریز را حمایت نمایند تا هنرمندان عضو این انجمن بتوانند هنر خود را شکوفا نمایند.
نصیریٰ تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دانشگاه هنراسلامی تبریز، سازمان بسیج هنرمندان استان و انجمن خوشنویسان تبریز در برگزاری این مراسم مشارکت داشتند.

 

115729 115730 115731 115732 115733 115734 115735 115736 115737 115738 115739 115740 115741 115742 115743 115744 115752 _files_e0c79640da734d2523139935959c6c00_tabriz2 115727 115728115745 115746 115747 115748 115749 115750 115751 115744

photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۰_۰۶-۵۰-۱۵

مراسم کتابت آیات قرآن کریم توسط خوشنویسان تبریزی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد

دکتر محمد علی کی نژاد در شروع این آئین اظهار داشت: این مراسم در تبریزی که قرن ها مهد کتابت قرآن در کشور است با هدف تلفیق وترویج آثار قرآنی با هنر خوشنویسی انجام می شود و طی آن هنرمند همزمان با تحریر نسبت به توجه به مفاهیم قرآنی و تدبر در آیات الهی اقدام و ضمن آشنایی با معانی و معارف آیات نقش بسزایی در اثر گذاری فرهنگ اسلامی در بین اقشار جامعه و خصوصاً دانشجویان هنری ایفاء می کند.

رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز افزود: بیش از صد نفر از خوشنویسان ممتاز و خوش ذوق استان آذربایجانشرقی در این مراسم به صورت زنده با مشق آیات قرآن کریم به شیوه های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و نسخ به تولید اثرهای فاخر و بی نظیر قرآنی پرداختند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: این مراسم به همت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانشرقی، بسیج هنرمندان، انجمن خوشنویسان و دانشگاه هنر اسلامی تبریز در محل نگارخانه این دانشگاه و همزمان با نمایشگاه قرآنی ماه رمضان و در آخرین روزهای این ماه پرفضیلت برگزار شد.

یادآور می شود در نمایشگاه قرآن کریم علاوه بر آثار فاخر هنری از هنرمندان تبریزی چندین جلد قرآن که بصورت کامل کتابت شده و به صور مختلف از قبیل بافت دو رویه فرش، هاشور زنی، تحریر روی چرم نیز به نمایش گذارده شده است.

 

photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۲۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۳۳ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۳۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۴۴ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۴۸ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۵۱ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۵۵ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۵۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۰۴ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۰۸ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۱۳ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۱۸ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۲۳ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۲۶ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۳۰ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۳۴ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۳۸ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۴۰ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۴۴ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۴۸ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۵۳ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۹-۵۷ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۱۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۱-۲۸-۲۵photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۶-۳۵-۴۴ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۶-۳۵-۵۳ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۶-۳۶-۰۰ photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۵_۰۶-۳۶-۱۳

 

photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۴۲

گزارش و تصاویری از چهارمین همایش کتابت قرآن کریم با حضور هنرمندان خوشنویس تبریزی

همزمان با سومین شب قدر،چهارمین همایش خوشنویسی کتابت قرآنی برگزار شد.

همزمان با سومین شب از لیالی قدر، چهارمین همایش خوشنویسی کتابت قرآنی با حضور شمار کثیری از هنرمندان برجسته خوشنویسی تبریز برگزار شد.

این همایش که با حضور اساتید برجسته و هنرمندان شاخص این حوزه برگزار شده بود، به فرصتی برای خودسازی معنوی و نیز آفرینش آثار ارزنده هنری تبدیل شد.
در این همایش که با کتابت آیات شریفه قرانی و احادیث ائمه معصومین همراه بود، زمینه ای برای عرض ارادت به ساحت قدسی حضرت امیرالمومنین (ع) فراهم آمد.
در بخشی از این همایش کتابت، نمایشگاهی از آثار هنری و خوشنویسی جناب آقای سیّدرضی صدرالدینی هنرمند شاخص خوشنویسی برپا شده بود.
نمایشگاه این آثار که محصول سالها هنرمندی و ذوق استاد سیدرضی صدرالدینی بوده است، به فرصتی برای طلب دعای خیر و آرزوی عافیت برای ایشان نیز تبدیل شد.
در حاشیه این همایش کتابت، استاد علی علیاری، یکی از هنرمندان خوشنویس با نواختن نی، فضا و جلوه ای ویژه به مراسم داد و درد غربت حضرت امیرالمونین را در یادها زنده کرد.
این همایش در بخش پایانی خود شاهد اعطای لوح تقدیر به نفرات منتخب این همایش کتابت بود. داوران و اساتید برجسته این همایش مرکب از استاد یونس نصیری، استاد حسن کرمانی و استاد یوسف کله جاهی ۱۴ اثر برگزیده به نیت ۱۴ معصوم را به عنوان آثار منتخب این همایش کتابت در سه بخش نستعلیق، شکسته نستعلیق و نسخ معرفی کردند.
در بخش نستعلیق، آقایان ابراهیم نظری، جعفر طهماسبی، یوسف جعفرزاده، شهرام فرشباف، محمدحسین قربانپور، فیروز پورقربان، احمد وهابی و قادر قلندری عناوین منتخب را بدون رعایت ترتیب برتری کسب کردند.
همچنین در بخش شکسته نستعلیق، آقایان غلامرضا بیننده، حبیب ملکی، داود رسولی فر و خانم نعیمه اهرابی عناوین منتخب را کسب کردند.
در بخش نسخ نیز خانم شیرین عالیقدر و حسین پور مقدم، عناوین منتخب این همایش کتابت را به خود اختصاص دادند.
براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است نمایشگاهی از آثار ارائه شده به این همایش در محل نگارخانه هنرمندان سازمان شهرداری برگزار شود.

photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۴۳ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۵۰ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۵۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۹-۱۱ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۷-۴۸ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۸-۰۲ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۸-۱۵ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۸-۲۰ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۸-۲۸ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۸-۴۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۰۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۱۱ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۱۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۲۳ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۲۶ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۲۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۳۴ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۳۷ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۴۵ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۰۹-۵۵ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۰-۰۱ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۲۶ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۳۱ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۳۶ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۴۲ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۴۷ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۵۲ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۷-۵۹ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۰۵ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۱۲ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۱۶ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۲۱ photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۲-۱۸-۲۸

433092_orig

معرفی داواران بخش های موضوعی جشنواره فرهنگی هنری احیاء دریاچه ارومیه

 

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، داوران بخش های موضوعی جشنواره فرهنگی هنری احیاء دریاچه ارومیه را معرفی کرد.

 

“علی محرمی” گفت: در بخش خوشنویسی علی غیورانه، حسین رسام و جمشید وجدنیا؛ در بخش هنرهای تجسمی  ابراهیم مقبلی، سید رضی رضوی، بهمن رسولی، ضرغام فتعلی زاده و آیسان شیوا ؛ در بخش کاریکاتور یاشار استادی، سمیرا یوسفی و عاطفه یاریان معرفی شدند.

وی افزود: همچنین در بخش فیلمنامه و فیلم کوتاه علی اکبر افتخار، علی حاجی بلند، یداله نوعصری، حسن وحدانی وسید وحید فاطمی؛ در بخش نمایس سیروس مصطفی، منصور حمیدی و فریدون ولایی؛ در بخش عکاسی آیدین صیامی، نادر فارغی و حسین صدری؛ در بخش شعر دکتر علیمحمدی، دکتر رحمانی و دکتر قرابگلو و در بخش موسیقی شاهرخ پناهی فرد، بیژن شیخ باقری و  قار رودکیان معرفی شدند.

محرمی گفت: این جشنواره با هدف تبیین نقش و جایگاه هنر و هنرمندان در معرفی فاجعه زیست محیطی دریاچه ارومیه در صورت خشک شدن، نقش  و جایگاه فرهنگ و هنر در ارایه راهکار های مناسب برای احیاء دریاچه ارومیه، اثر گذاری آثار هنرمندان در امید بخشی به توانمندی های ملی و نگرشها و پی گیری های مسئولانه برگزار می شود.

وی موضوعات جشنواره را شامل رویکرد انتقادی نسبت به وضعیت کنونی دریاچه ارومیه، ارایه راهکارهای فرهنگی و هنری برای احیای طبیعت و پتانسیل های گردشگری و تفریحی و درمانی دریاچه ارومیه، نمایش تغییر سیمای جغرافیایی در دو مقطع زمانی قبل و بعد بحران خشکسالی دریاچه ارومیه، نقش مردم در پیشگیری و مواجهه با بحران دریاچه ارومیه و تاثیرات فرهنگی و اجتماعی بحران بر حیات ساکنان حاشیه دریاچه ارومیه برشمرد.

گفتنی است دومین جشنواره فرهنگی و هنری با موضوع احیای دریاچه ارومیه  توسط کانون فرهنگ ،هنر و ادب آذربایجان و با همکاری دفتر منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه ، انجمن های فرهنگی ،هنری و ادبی استان  و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از اول تا هفتم بهمن ماه جاری در تبریز برگزار می شود.

براساس این گزارش آیین اختتامیه این جشنواره هفتم بهمن ماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری ٢٩ بهمن تبریز برگزار می شود.