نهمین جشنواره غدیر

نفرات برتر نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر معرفی شدند

با حضور دکتر علی مرادخانی معاون محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاد یدا… کابلی چهره ماندگار خوشنویسی و جمعی از اساتید و پیشکسوتان هنر خوشنویسی، نفرات برتر جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر معرفی شدند.

در آیین اختتامیه نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر، در رشته نستعلق مجتبی شریفی از اصفهان به عنوان نفر اول، سید رسول آقا میری از اصفهان به عنوان نفر دوم، احمد احمدی از نجف آباد اصفهان به عنوان نفر سوم، پیمان سادات نژاد از ایلام به عنوان نفر چهارم، مصطفی عابدینی از قزوین و علی طوفانی از تهران مشترکا به عنوان نفر پنجم معرفی شدند و همچنین تیمور خدابخش از تبریز، اصغر محمدی البرزی از قزوین و سید مرتضی جعفری از نجف آباد اصفهان شایسته تقدیر شناخته شدند.

در رشته شکسته؛ بهادر پگاه از قزوین به عنوان نفر اول، پیمان پارس مهر از قزوین به عنوان نفر دوم، شمس الدین مرادی از ایلام به عنوان نفر سوم، طیبه ازندریانی از قم به عنوان نفر چهارم، محمد اندرز از بوشهر، شایان پیمانی از بیرجند مشترکا به عنوان نفر پنجم معرفی شدند و همچنین یونس آتشبار از مراغه، مینا قنبری از قزوین، ستاره قنبری از قزوین، مهران بهزادی از قم و مجید محسن زاده از ارومیه شایسته تقدیر شناخته شدند.

در رشته نسخ؛ زهرا میبدی از قم به عنوان نفر اول، الهام میرطلایی از اصفهان به عنوان نفر دوم، عذرا عبداله پور از اصفهان به عنوان نفر سوم، فرهاد شیرخانی از مشهد به عنوان نفر چهارم، امیر پژمان از شیراز، علیرضا یوسفی از کاشان و صابر صفایی از اردبیل مشترکا به عنوان نفر پنجم معرفی شدند و همچنین  محمد قیاسی تبریزی از تبریز، زهرا اشعارقدیم از تبریز، نظام علی مرادی از همدان و  میکانیک  از قوچان شایسته تقدیر شناخته شدند.

در رشته ثلث؛ لیلا وزیری از تهران به عنوان نفر اول، مجید داستانی از قم به عنوان نفر دوم، فرهاد شیرخانی از مشهد به عنوان نفر سوم، نفیسه تقوی از قم به عنوان نفر چهارم و افشین نجفی بهزاد از تبریز به عنوان نفر پنجم معرفی شدندو همچنین نیما میرجوادی از اردبیل، علیرضا آقاجوهری از اصفهان، واحد ناصری از سنندج و امین صیدی از بروجرد شایسته تقدیر شناخته شدند.

گفتنی است این جشنواره با هدف بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم و عرض ارادت به مقام مولای متقیان حضرت علی(ع) و همچنین تبیین، توسعه و ترویج فرهنگ علوی و تشویق استعدادهای خلاق و ایجاد انگیزه  و تحرک برای استمرار فعالیت های تحول آفرین هنر ناب خوشنویسی برگزار شد.

تبادل تجربیات و ره آوردهای این هنر قدسی در بین هنرمندان خوشنویسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با مضامین قرآنی، تبادل تجربیات مفید و ارزنده بین هنرمندان  و  تشویق هنرمندان برای خودسازی از طریق تحریر آیات از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره بود.

براساس این گزارش داوری این دوره از جشنواره را استاد غلامحسین امیرخانی”، استاد “مجتبی ملک زاده”، استاد محمدعلی فرزبود”، استاد “علی دائم امید” و استاد “احمد عبدالرضایی” بر عهده داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>