نهمین جشنواره غدیر

نفرات برتر نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر با حضور معاون هنری وزیر هفتم مهرماه در تبریز معرفی می شوند

“علی محرمی” گفت: این آیین با حضور اساتید برجسته و پیشکسوت هنر فاخر خوشنویسی و همچنین دکتر علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتم مهرماه ساعت ۱۶ در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز برگزار شده و طی آن نفرات برتر که با آراء هیات داوران انتخاب شده اند معرفی می شوند.

محرمی با اشاره به اهمیت شناخت ابعاد مختلف واقعه ی غدیرخم گفت: شناخت مبانی و معتقدات و اصول تشیع و جایگاه رفیع عترت و اهل بیت (ع) و همچنین آشنایی با فضایل حضرت علی (ع) از جمله شناختهای ضروری برای هر شیعه است.

وی افزود: این جشنواره با هدف بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم و عرض ارادت به مقام مولای متقیان حضرت علی(ع) و همچنین تبیین، توسعه و ترویج فرهنگ علوی و تشویق استعدادهای خلاق و ایجاد انگیزه  و تحرک برای استمرار فعالیت های تحول آفرین هنر ناب خوشنویسی برگزار شده است.

محرمی، تبادل تجربیات و ره آوردهای این هنر قدسی در بین هنرمندان خوشنویسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با مضامین قرآنی، تبادل تجربیات مفید و ارزنده بین هنرمندان  و  تشویق هنرمندان برای خودسازی از طریق تحریر آیات را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

براساس ین گزارش داوری این دوره از جشنواره را استاد غلامحسین امیرخانی”، استاد “مجتبی ملک زاده”، استاد محمدعلی فرزبود”، استاد “علی دائم امید” و استاد “احمد عبدالرضایی” بر عهده داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>