دکتر محمدپور

نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیردر تبریز آغاز به کار کرد

“محمد محمدپور” مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در آیین افتتاحیه ی نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر، این جشنواره را محملی برای حضور اساتید و بزرگان هنر خوشنویسی و آفرینش آثارری ماندگار و فاخر با محوریت امیر مومنان حضرت علی (ع) عنوان کرد.

وی گفت: جشنواره خوشنویسی غدیر به همت انجمن خوشنویسان شعبه تبریز و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و معاونت قرآن و عترت و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین حمایت انجمن خوشنویسان ایران برگزار شده است و امیدواریم در سالهای آتی نیز برگزاری این جشنواره استمرار و تداوم داشته باشد تا شاهد ثمرات و تاثیرگذاری آن در حوزه ی هنر خوشنویسی باشیم.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم و عرض ارادت به مقام مولای متقیان حضرت علی(ع) و همچنین تبیین، توسعه و ترویج فرهنگ علوی و تشویق استعدادهای خلاق و ایجاد انگیزه و تحرک برای استمرار فعالیت های تحول آفرین هنر ناب خوشنویسی برگزار گردیده است.

همچنین میرحسین زنوزی، رئیس انجمن خوشنویسان استان، با ارایه گزارشی از فعالیت دبیرخانه جشنواره خوشنویسی غدیر اظهار داشت: بیش از چهارصد اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که سطح کمی و کیفی آثار نسبت به دوره های گذشته از افزایش محسوس و قابل توجهی حکایت دارد .

وی موضوعات جشنواره را شامل خوشنویسی قطعاتی از سوره صف(به انتخاب هنرمند) و خوشنویسی فرازهایی از خطبه غدیر عنوان کرد و گفت: هنرمندان آثار خود را در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث تهیه و تصویر به دبیرخانه ارسال کرده اند که پس از داوری در آیین اختتامیه  معرفی و تجلیل خواهند شد .

همزمان با این آیین، نمایشگاه آثار راه یافته به نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر در محل نگارخانه استاد یاسمی و استاد میرعلی تبریزی خانه فرهنگ تبریز گشایش یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>