2798

برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری با موضوع احیای دریاچه ارومیه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری با موضوع احیای دریاچه ارومیه خبر داد.

محمد محمدپور گفت: این جشنواره با هدف تبیین نقش و جایگاه هنر و هنرمندان در معرفی فاجعه زیست محیطی دریاچه ارومیه در صورت خشک شدن، نقش  و جایگاه فرهنگ و هنر در ارایه راهکار های مناسب برای احیاء دریاچه ارومیه، اثر گذاری آثار هنرمندان در امید بخشی به توانمندی های ملی و نگرشها و پی گیری های مسئولانه برگزار می شود.

وی موضوعات جشنواره را شامل رویکرد انتقادی نسبت به وضعیت کنونی دریاچه ارومیه، ارایه راهکارهای فرهنگی و هنری برای احیای طبیعت و پتانسیل های گردشگری و تفریحی و درمانی دریاچه ارومیه، نمایش تغییر سیمای جغرافیایی در دو مقطع زمانی قبل و بعد بحران خشکسالی دریاچه ارومیه، نقش مردم در پیشگیری و مواجهه با بحران دریاچه ارومیه و تاثیرات فرهنگی و اجتماعی بحران بر حیات ساکنان حاشیه دریاچه ارومیه برشمرد.

محمدپور گفت: جشنواره یاد شده در سه بخش رقابتی شامل: فیلم، عکس، نمایش، شعر، کاریکاتور، خوشنویسی، نقاشی، فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی، پوستر و تصویر سازی، بخش حمایتی شامل: حمایت از تولید دو عنوان موسیقی(عاشقی و آذربایجانی) و بخش جنبی شامل: نمایش تولیدات آثار جشنواره در تعدادی از شهرستان ها  و روستا های  همجوار دریاچه ارومیه برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را پایان آبانماه  سال جاری و زمان نمایش آثار ارائه شده را  دهه سوم آذر ماه اعلام کرد و گفت علاقمندان می توانند آثار خود را در بخش عکس و فیلم و فیلمنامه به دبیرخانه جشنواره واقع بلوار استاد شهریار،اول سربالایی ولیعصر(عج)،مجتمع فرهنگی و سینمایی ۲۲ بهمن  و در بخش شعر، خوشنویسی، نقاشی و موسیقی به آدرس تبریز،بلوار ۲۹ بهمن ،مجتمع فرهنگی و هنری تبریز ،در بخش کاریکاتور به آدرس تبریز ،خیابان جمهوری ،باغ فجر ،خانه هنر تبریز و در بخش نمایش و نمایشنامه نویسی به آدرس تبریز،میدان دانشسرا،روبروی فرماندهی انتظامی استان ،تئاتر شهر تبریز ارسال نمایند.

براساس این گزارش در بخش عکاسی هر عکاس می تواند ۱۰ قطعه تک عکس و تا ۷ عکس به صورت مجموعه در موضوعات جشنواره ارسال نماید.

در بخش فیلم، علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب داستانی ،مستند، نماهنگ و پویانمایی به صورت MPEG ۴ -H ۲۶۴یا MOv    تا سقف ۲ دقیقه ارائه نمایند.

در بخش شعر آثار در دو بخش ترکی و فارسی پذیرفته می شود.

در بخش نقاشی، هر هنرمند می تواند سه اثر تولیدی  با تکنیک آزاد ارائه نماید.

در بخش کاریکاتور هر هنرمند می تواند ۵ اثر با تکنیک آزاد ارائه نماید.

در بخش نمایش هر کارگردان می تواند یک اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال نماید.

در بخش فیلمنامه نویسی، تایم تقریبی آثار ارسالی باید حداکثر ۱۵ دقیقه باشد و هر هنرمند می تواند ۳ اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال نماید.

در بخش نمایشنامه نویسی نمایشنامه های که به جشنواره ارسال می گردد نباید از آن نمایشی ساخته شده و یا در جایی چاپ شده باشد و هر هنرمند می تواند ۳ اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال نماید.

در بخش پوستر، هر هنرمند می تواند ۳ اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال نماید و آثار باید در اندازه ۷۰*۵۰ باشد.

در بخش تصویر سازی(تک تصویرو کمیک استریپ) هر هنرمند می تواند حداکثر ۳ اثر ارائه نماید.

گفتنی است دومین جشنواره فرهنگی و هنری با موضوع احیای دریاچه ارومیه  توسط کانون فرهنگ ،هنر و ادب آذربایجان و با همکاری دفتر منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه ، انجمن های فرهنگی ،هنری و ادبی استان  و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی برگزار می شود.

 

احیای دریاچه ارومیه

احیای دریاچه ارومیه

احیای دریاچه ارومیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>