یک روز با حیدربابای شهریار

دومین جشنواره‌ی فرهنگی هنری حیدربابا برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری دومین جشنواره فرهنگی هنری حیدربابا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، «علی‌اکبر صفی‌پور» با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز نخستین جشنواره‌ی فرهنگی و هنری حیدربابا، خاطرنشان کرد: جشنواره ی یاد شده زمینه‌ساز اجرای برنامه‌های متنوع و متعدد فرهنگی و هنری با محوریت استاد شهریار بوده که تلاشهای دست‌اندرکاران و هنرمندان و اصحاب فرهنگ برای برگزاری آن، همزمان با روز ملی شعر و ادب به ثمر  نشست  و شاهد برگزاری همایش بین‌المللی استاد شهریار با کمیت و کیفیت بسیار خوب بودیم.

وی افزود: این جشنواره همچنین محملی را فراهم آورد تا هنرمندان در رشته‌های مختلف با دقت و تامل بیشتر در منظومه‌ی کم‌نظیر «حیدربابایه سلام» آثاری فاخر و ماندگار خلق کنند.

صفی‌پور همچنین تاکید کرد: نسل جوان امروز باید با شعرایی همچون استاد شهریار که بخشی از فرهنگ و هویت آذربایجان است ‌آشنا شوند و با تکیه بر اندیشه‌ و تفکر غنی اسلامی و ایرانی این بزرگان، افتخاراتی در خور و شایسته را در رشته‌های مختلف برای ایران اسلامی رقم بزنند.

براساس این گزارش دومین جشنواره فرهنگی هنری حیدربابا بیست و دوم خردادماه ۹۴ در روستای خشکناب شهرستان بستان آباد و در پای کوه حیدربابا برگزار می‌شود و شرکت در این جشنواره برای همه‌ی گروه‌های سنی و در هر سطحی آزاد است.

دومین جشنواره فرهنگی هنری حیدربابا توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با همکاری استانداری آذربایجان‌شرقی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، فرمانداری بستان آباد، بخشداری تیکمه داش، انجمن ادبی استاد شهریار بستان آباد و سایر انجمن‌های فرهنگی هنری و ادبی استان برگزار می‌شود.

منبع +

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>