انجمن خوشنویسان تبریز را بیشتر بشناسید

انجمن خوشنویسان ایران از سال ۱۳۲۹ با همت استادان بزرگواری چون زنده یاد سید حسین میرخانی و دیگر استادان والامقام نظیر شادروانان علی اکبر کاوه ، ابراهیم بوذری و سید حسن میرخانی ، با اهتمام زنده یاد دکتر مهدی بیانی محقق و استاد دانشگاه و تنی چند از عالی همتان فرهنگ خواه ، با همکاری وزارت فرهنگ و هنر وقت تاسیس و راه اندازی شد و نام کلاسهای آزاد خوشنویسی زینت بخش این خانه عشق و دلدادگی گردید. این نهاد اصیل و مردمی بنیاد نامه رسمی خود را با نام انجمن خوشنویسان ایران در تاریخ ۱۹ شهریور ماه ۱۳۴۶ اخذ و فعالیتهای درخشان و تاثیر گذار خود را پی گرفت. انجمن خوشنویسان ایران به تدریج و در آغاز دهه سوم حیات پربار خود دوره رونق و گسترش را تجربه کرد و در مواجهه با رویکرد وسیع و پرشور اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان اقدام به تاسیس فراگیر شعب در سراسر کشور نمود که این روند همچنان ادامه دارد.

انجمن خوشنویسان ایران پرسابقه ترین سازمان هنری مستقل کشور است و می توان گفت از نظر قدمت تشکیلاتی و فرایند تاثیر گذاری در جهان کم نظیر و در خاور میانه بی نظیر است.

اهداف انجمن از نگاه اساسنامه عبارتند از :
۱-ترویج خطوط چهارگانه در داخل و خارج کشور
۲-آشنا نمودن مردم با هنر خوشنویسی و نقش و کاربرد آن در توسعه فرهنگی کشور
۳-دفاع از حقوق خوشنویسان
۴-ایجاد ارتباط سازمانی و همکاری مطلوب میان خوشنویسان
۵-ایجاد ارتباط و تعامل با سایر موسسات فرهنگی به منظور رشد ، اعتلا ، نوآوری و افزایش غنای معنوی و فرهنگی کشور و نیز معرفی دستاوردها به سایر ملل و آموزش هنرها و فنون مرتبط با هنر خوشنویسی

فعالیت های در حال اجرا

تشکیل کلاس های آموزش خوشنویسی با قلم نی از مقدماتی تا فوق ممتاز
تشکیل کلاسهای آموزش خط تحریری (خودکاری) در ۳ سطح
اعطای مدرک معتبر موردتأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها و کارگاه های خوشنویسی